Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips

Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips (https://www.sharps.se/forums/)
-   Tänkarhörnan (https://www.sharps.se/forums/taenkarhoernan/)
-   -   Secret Betting Club (https://www.sharps.se/forums/taenkarhoernan/5318-secret-betting-club/)

Munchies 2010-12-03 12:36

Man får ett pdf-dokument varje månad med recensioner där de recenserar tjänster med kriterier som profit, hur snabbt oddsen droppar, hur hjälpsamma/seriösa ägarna till tjänsten är, och så vidare. Typ 40-50 sidor långt. Man får även med en excel-fil där man hittar statistik för tjänsterna graderat in i olika flikar så som 'last 6 months', 'last 12 months' och 'all time'.
Man får tillgång till ett forum där tjänster/spelbolag diskuteras.
Man får rabatter på en rad olika tjänster om man nämner att man är medlem, och det finns även 'stängda tjänster' som endast släpper in medlemmar från SBC.

Wallez, relativt liknande tjänster till Football Elite som skickar sina spel till SBC är Football Value samt Football Investor.


Citat:

Ursprungligen postat av tino (Inlägg 85296)
På vilket sätt då? Kännedom om vilka tjänster som ingår i "Hall of fame" och/eller diverse matnyttig information kring betting/fallgropar mm.?

Fick mig att använda mycket mer restriktiv BRM med en mer professionell syn på saker och ting, samtidigt som jag hittade en rad tjänster som jag aldrig hört talas om vidare, dels genom deras nyhetsbrev samt genom tips på deras forum. Kanske viktigast är dock att de har fått mig att undvika tjänster som är skit med som sett bra ut när andra pratat om det. Här har jag haft det svart på vitt om det faktiskt är bra eller inte.
Kan ju dock tillägga att den här informationen ofta går att ta reda på gratis om man så vill, det är mest att de samlar ihop allt och samordnar statistiken för dig för att allt ska vara lättillgängligt. Något som är positivt är ju också att alla tjänster måste skicka spelen till SBC i förväg och att de tjänster som finns med i deras register inte ljuger med statsen.

wallez 2010-12-03 13:31

Får tacka för ett mycket bra svar!
SBC låter helt klart intressant och en bra plats att leta efter nya tjänster att investera i :)
Football Value och Football Investor känns värt att titta närmare på!

Sen att du numera använder dig av mer restriktiv BRM och mer profesionell syn på bettingen är nog något jag skulle lära mig mer av :innocent:

Boone 2010-12-03 14:19

Köpa och lägga upp PDF-dokumentet kanske? :)

Munchies 2010-12-03 14:21

Förstår dessutom varför sidan avskräcker när man går in på .com adressen och det ser likadant ut som alla andra scamsidor i världen. Den sidan man använder som medlem ser dock ut så här:
http://secretbettingclub.net/info

då ser ni hur menyerna är organiserade osv..

BTrader 2010-12-03 18:40

Jag var medlem för nåt är sen men sa upp mig för att jag föredrar att hitta mina egna spel istället för att köpa andras. Annars är det en väldigt seriös sida som jag kan rekommendera om man är intresserad av speltjänster.

GianniAgnelli 2010-12-03 18:59

Citat:

Ursprungligen postat av Boone (Inlägg 85388)
Köpa och lägga upp PDF-dokumentet kanske? :)

:yes:

Vore väldigt uppskattat om någon som har medlemsskap ville göra det så att man får mer hum om vad det handlar om.

Skulle själv vara intresserad av att skaffa någon till betaltjänst.

Nian 2010-12-03 22:37

Citat:

Ursprungligen postat av GianniAgnelli (Inlägg 85471)
:yes:

Vore väldigt uppskattat om någon som har medlemsskap ville göra det så att man får mer hum om vad det handlar om.

Skulle själv vara intresserad av att skaffa någon till betaltjänst.

Instämmer, vore roligt och intressant att se detta för att se om det är värt pengarna.

ALA 2010-12-06 10:53

Som jag skrev tidigare i den här tråden så kan man signa upp sig för ett gratis veckomail med info om vad som är på gång och statistik för hur de bästa tipstjänsterna går. Det går också att ladda ner ett gammalt månandsbrev. Så man får en bra överblick innan man bestämmer sig för att ev. gå med.

Wej 2011-01-06 18:08

låter intressant

dillehal 2011-05-24 10:18

Citat:

Ursprungligen postat av Boone (Inlägg 85388)
Köpa och lägga upp PDF-dokumentet kanske? :)

Vad hände med detta :)? Vore trevligt, kostar 69 pund för ett år. Ett bra tillskott till Service Play delen av forumet kanske.

vessl123 2011-05-24 11:18

www.megaupload.com funkar. Är dock en liten väntetid på 40-60 sekunder för att ladda ner men det är väl ok? :)

hardballs 2011-05-24 11:25

Alternativt: http://www.speedyshare.com/

dillehal 2011-05-24 11:25

alternativt CloudApp om man nu har mac :)

wallez 2011-05-25 10:45

Inlägg redigerad på TS begäran /MOD

ALA 2011-05-25 14:49

Kanon, uppskattas verkligen!



Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved