![]() |
|
LinkBack
![]() |
Ämnesverktyg
![]() |
![]() |
#16 | |
![]() Citat:
|
||
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#17 |
![]()
Ja sen tjänar du ju en jäkla massa i bonusar också som nybörjare ifall du bemödar dig med att byta sida hela tiden.
|
|
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#18 |
![]()
Menar du de betaltjänster jag använder så har båda väldigt lång historik med vinnande spel. Jag ligger även själv plus på dem.
__________________
Det viktigaste är inte att vinna utan deltaga! |
|
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#19 |
![]()
Båda spelen kan väl visst vara EV+, kan ju t.ex. ha varit så att oddsen har förändrats sen första rekaren rekade matchen eller att förutsättningarna har förändrats.
För att göra allt enkelt så visar jag här med 2 exempel alla borde förstår Säg Lakers-Heat. Rekare 1 rekar matchen när oddsen är 2.05-1.90 och ger Lakers 50% att vinna och spelar därmed 2.05. Två dagar senare står oddsen i 1.90-2.05 och rekare 2 har samma värdering som rekare 1 (dvs att Lakers har 50% chans att vinna) och spelar därför Heat till 2.05 i odds. Samma match, rekare 1 rekar matchen 2 dagar innan den börjar till oddsen 2.05-1.90 och ger Lakers 50% chans att vinna. Spelar därför Lakers till 2.05. På matchdagen står det dock klart att Heat:s stjärna LeBron James inte kommer att spela (den infon fanns inte när rekare 1 rekade) och rekare 2 värderar därför matchen till 45-55 i Heats fördel och rekar därför Heat till 1.90. Alla spel som lades här var EV+ trots att de var "motsatta". |
|
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
|