![]() |
|
LinkBack | Ämnesverktyg |
![]() |
#1 |
![]() Stryktipset 5/2-2011 (Tips-SM startar)
Vad har ni för säkra kort och varningar inför helgen. Nu med Tips-SM gäller det ju att avväga mellan att göra en kupp och att spela jämnt. Värdet i matcherna spelar ju mindre roll då ett stabilt snitt räknas mer. Själv satsar jag på att snitta på 10 rätt per omgång.
Första omgångens säkraste: Everton, Hull, Manchester City, Arsenal Farliga matcher: Wigan, Burnley, Crystal Palace Vart är Ex Punter när man behöver honom som mest ![]() |
|
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#2 |
![]()
Hur kan man vara med i tips-sm?
Insats varje vecka?hur visar man sin rad? var anmäler man sig?? |
|
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#3 |
Reg.datum: maj 2010
Ort: Falun/Stockholm
Inlägg: 363
Sharp$: 1Tävlingsallsvenskan Stats: 30 - 31 - 5 ROI: 95.88% Vinstprocent: 49.00% |
![]()
Du lämnar in ett 64 raders system varje vecka i 6 veckor, 6 halvgarderingar, ingen hel. Finns lite mer på svenska spels startsida.
|
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#4 |
![]()
Ingen anmälan behövs. Lämna in ett 64-raders så¨är du med helt enkelt. 200 braxingar och CL-finalbiljetter i prispotten
|
|
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#5 |
Sharpest
|
![]() |
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#6 |
![]() |
|
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#7 |
Sharpest
|
![]()
Knappt märkbar faktiskt. Tvärtom, vissa kunder väljer att lämna in 64rader istället för 96+rader under denna period som de annars kanske brukar göra. Så det jämnas ut i längden.
|
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#8 | |
![]() Citat:
![]() Har du några tankar inför veckans omgång? |
||
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#9 |
Reg.datum: sep 2010
Inlägg: 1 500
Sharp$: 1951Sharps.se Kirtap million Stats: 28 - 30 - 0 ROI: 105.57% Vinstprocent: 48.28% |
![]()
Hur i helvete är Hull säker?
![]() Jag tror på Scunny, de har inte vunnit hemma på evigheter o Hull är inte direkt formstarka när man tappar 2-0 hemma mot Leeds senast. Matchen är så pass vidöppen att ettan på tipset faktiskt lockar, när man bara har sex halvgarderingar till sitt förfogande. Det är en otroligt viktig match för dem och du som gillar att bryta streaks borde ju köra på ettan! Senast redigerad av Slurf den 2011-02-03 klockan 16:47. |
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#10 |
![]()
Haha Touché på den Slurf. Har dock sett ett antal av Scunthorpe's matcher i år- och måste säga att de är fruktansvärt dåliga, speciellt deras lägsta nivå håller knappt svensk division ett-klass...
Sen är det väl allmän kännedom här på forumet att min trendbrottsmani knappast är någon spikrak väg till rikedom ![]() Lycka till, jag spikar tvåan. |
|
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#11 |
![]()
Just fan - anledningen till att Hull spikas ÄR JU pga trendbrott. De har tre raka oavgjorda matcher - plockar man bort krysset singlar jag mer än gärna Hull.
Lägg till motståndet på deras tre kryss håller riktigt hög klass. |
|
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#12 |
Reg.datum: sep 2010
Inlägg: 1 500
Sharp$: 1951Sharps.se Kirtap million Stats: 28 - 30 - 0 ROI: 105.57% Vinstprocent: 48.28% |
![]()
Det enda jag sett av Scunny denna säsong var när man gjorde en riktigt bra första halvlek hemma mot Man U i Carling Cup. CCC (eller npower, jobbigare att skriva, sjukt tiltande att den bytte namn) är för övrigt den mest oberäknerliga ligan jag stött på. Det här är en lite måstematch för Scunny och jag ser det helt vidöppet så bankar ettan i brist på tecken, men lycka till du med.
Jag hittade ingen 1-2 match på denna kupong så mina garderingar blir nog följande: Fulham x2 Arsenal x2 Boro x2 Norwich x2 Wigan 1x Portsmouth 1x Jag hoppas Fulham o Scunny kan rensa lite när jag har bankat Leeds, Leicester, Tottenham, City, Everton och Forest. Känns som att jag kommer skrapa ihop 7-8 rätt iallafall ![]() |
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#13 |
![]()
Hmmm...du och jag spelar helt olika. Wigan är också helt oberäkneliga men tror att Blackbunr har god chans - sätter troligen en 12:a på den... Och Fulham x2 köper jag inte. Villa har hittat tillbaks igen - förlorade mot United borta men vaddå, hade innan det raden 3-2-0 all comps.. They're gonna bounce back. Fulhams hemmaform lurar inte mig.
|
|
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#14 |
![]()
Att Championship är oberäknelig skriver jag under på. Dessa veckor kör jag dock bara på Tips-SM och skiter i värdet i matcherna. Nu hittar jag inte resultatet från förra året men det behöver ju inte bli 13 varje omgång för att man ska ha en chans på priser men man måste ju leverera iallafall max en ensiffrig omgång historiskt sett... Men är det en svår omgång för dig så är det det för alla andra. Tror ingen klarar tretton denna gång.
|
|
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#15 |
![]()
Slurf - såg att Scunthorpe haft uppskjuten match nu...hmmm...lägger nog dit ett kryss på den iallafall.
Edit - nej fuck it en 1-2:a menar jag. Ser att jag tippar nästan exakt som Ralf Edström - killen är ju efter pappa Hysén Sveriges sämsta tippare. ![]() Senast redigerad av Portugisen den 2011-02-04 klockan 07:41. |
|
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
|