![]() |
|
LinkBack | Ämnesverktyg |
![]() |
#16 |
Reg.datum: jan 2010
Inlägg: 1 694
Sharp$: 7382one-Bomben vid rullpott Stats: 45 - 269 - 0 ROI: 147.10% Vinstprocent: 14.33% |
![]()
Jag lägger 2 units på Wimbledon borta mot Rushden & Diamonds i Conference League till 2,65 på Nordicbet. Wimbledon har börjat med 3 raka segrar och 6-0 i målskillnad. Rushden & Diamonds har inlett säsongen med 2 förluster och en oavgjord, målskillnaden 2-5.
Rushden & Diamonds var bra förra säsongen men har nu fått en tung inledning och dras med ett flertal skador. Tycker Wimbledon ska ha en bra chans att vinna trots bortaplan. Och när oddset är såpass fint måste jag prova. |
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#17 |
![]()
Har spelat AH +0 Wimbledon redan. Värt att notera är att Rushden har sprungit in i svårare motstånd hittills än Wimbledon. Spelade även under 2.5 mål då Wimbledon har känns väldigt stabilt bakåt. 0-1, 0-2?
__________________
Jojo.. |
|
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#18 | |
![]() Citat:
_______
__________________
Jojo.. |
||
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#19 |
![]()
Error
__________________
Jojo.. |
|
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#20 |
![]()
Sampdoria- Werder Bremen: 1 (2.20) @ 888sport
Match: 2:2. Sampdorias förlorade med 3-1 på Weserstadion och behöver vinna med 2-0 för att gå vidare. Inte alls omöjlight då Sampdoria är mycket hemmastarka. Förra säsongen förlorade man inte en match på hemmaplan och hade hemmastatistiken: 13-6-0. Sampdorias utvisning i 66-minuten på Lucchini bidrog mycket till att man släppte in två mål till efter den utvisningen. Men Pazzinis 3-1 mål i 90-minuten var helt avgörande, då 3-0 inför returen hade kännits väl tufft att vända. Nu saknas som sagt Lucchini i backlinjen och med Accardi skadad finns det ingen riktigt utmålad ersättare. Antingen startar Volta tillsammans med Gastaldello eller så får Palombo ta steget ner och spela där. Poli är en annan försvarsspelare som är lårskadad. Finns en del problem i backlinjen i Sampdoria. Även Bremen har problem. Viktiga spelarna Hunt och Almeida skadade sig i helgens 4-1 förlust borta mot Hoffenheim. I helgens match tog Bremen ledningen, men förlorade som sagt tillslut med 4-1. Försvarsspelet såg virrigt ut. Sen har ju lagets kanske viktigaste spelare Özil lämnat laget för Real Madrid. Bremen har råd att förlora med 1-0 och ändå gå vidare. Sampdoria kommer förmodligen köra på för fullt direkt i början av matchen och försöka få ett tidgt mål. Jag tror man kan lyckas med det på hemmaplan där man är så starka. Pazzini och Cassano måste leverera ikväll. Trots Sampdorias backproblem tror jag man vinner denna match på hemmaplan och 2.20 är bra betalt på ett så starkt hemmalag. För dig som inte har 888sport så har resten av marknaden spelabara 2.10 också. Insats: 8-Units
__________________
Varje dag är en ny speldag |
|
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#21 |
![]()
Sevilla att gå vidare @ 1.57 är väl ok
|
|
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#22 | |
![]() Citat:
![]() |
||
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#23 |
![]()
Ingen vågar sig på Sheriff mot Basel?
Sheriff Tiraspol vs FC Basel 1 dnb @2.05 (bet365) 6/10u
__________________
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts. |
|
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#24 |
![]()
Kör denna dubbel med.
ÖIS + Anderlecht (2.63) @ Bet365 2/10 Units
__________________
Varje dag är en ny speldag |
|
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#25 | |
![]() Citat:
Avstår själv då jag läste att Sheriff hade ett par avbräck idag och matchen känns så öppen. Lycka till, håller tummarna för dig.
__________________
Varje dag är en ny speldag |
||
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#26 |
![]()
Leeds- Leicester: 1 (2.25) @ Bet365
Ligacupen, Omg 2! Leeds har startat säsongen helt okej som nykomlingar i ligan. Raden: 1-1-1 efter tre matcher. Vinst mot Millwall med 3-1, 1-1 mot Nottingham och förlust mot Derby med 2-1. I första omgånen i Ligacupen slog man lätt ut League Two-laget Lincoln City med 4-0. Leeds saknar anfallaren Billy Paynter och mittfältare Robert Snodgrass, men har för övrigt en frisk trupp. Intressant blir om ex-Leicester spelaren Max Gradel spelar. Paulo Sousas har inte fått någon bra start som ny Leicester tränare och är nog redan pressad. Bara en poäng på tre liga matcher och målskillnaden: 2-6. Gick vidare i Ligacupen efter 4-3 mot League Two-laget Macclesfield. Leicester kommer att sakna förstamålvakten Chris Weale som skadade armbågen mot Burnley i lördags, andramålvakten Conrad Logan står säkerligen. Matty Fryatt och Lloyd Dyer fanns inte med mot Burnley och de vilas säkert idag. Annars saknas mittbackarna Aleksandar Tunchev och Miguel Vitor. Jag tror Sousas prioriterar ligan i förstahand efter den dåliga inledningen och förmodligen en b-betonad elva till dagens match. Leeds är alltid starka hemma på Elland Road där man har ett mycket bra publikstöd och är ett bra cuplag. Slog självaste Man. United med 1-0 på bortaplan i förra säsongens Ligacup. Bet365:s 2.25 på hemmaseger känns högt och testas! Insats: 3/10 Units
__________________
Varje dag är en ny speldag |
|
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#27 | |
![]() Citat:
Ryggar! Finns även 2.20 på Unibet. |
||
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
#29 | |
![]() Citat:
Tack för infot.. missade den helt. Såg nu att Sheriff har deras två av deras ordinarier backar borta, dessutom medverkar inte en nyckelspelare på mittfältet.
__________________
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts. |
||
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
|