Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips

Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips (https://www.sharps.se/forums/)
-   Fotboll (https://www.sharps.se/forums/fotboll/)
-   -   Stora tråden för Divison 1 Fotboll (https://www.sharps.se/forums/fotboll/19415-stora-traden-foer-divison-1-fotboll/)

kusagwa 2014-02-08 12:36

Stora tråden för Divison 1 Fotboll
 
Tycker att det är passande med en tråd för våra svenska Division 1 serier (Södra och Norra) nu när Viasat har gått ut med följande meddelande:
"Vi har säkrat rättigheterna för division 1 fotboll (herrar) och kommer under våren att sända matcher utan kostnad på viasatsport.se. Mer om det senare!"

Kommer uppdatera senare med lagen och ännu senare med evenutella outright odds när de släpps. Men en kul nyhet som sagt och borde väl iallafall kunna göra nåt fan glad.

BraOdds 2014-02-08 13:36

Kul! Nordicbet har redan odds. Även 10bet/ComeOn och PAF/Unibet brukar ha odds när det närmar sig.

tompa87 2014-02-08 20:50

Bra initiativ, det är oftare felsatta odds i dem lägre ligorna, om man vet vart man skall leta :)

BraOdds 2014-03-23 22:36

Nu har PAF/Unibet kommit med odds.

sirlarsson 2014-03-23 22:49

Kan vi inte skapa en samlingstråd för bonkarfotbollen? Alltså division 1-4 och sitter man med enorm info så får man gärna posta detta givetvis så kan vi tillsammans göra grymt bra deg i vår och sommar.

Kigge 2014-04-01 08:46

Fast div.1 kommer få många streamade matcher, den har nog lite särställning

För övrigt känns 4X på ÖIS som seriesegrare i södra som ett finfint spel på unibet



Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved