Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips

Sharps.se - Sveriges bästa sportsbettingforum med rekar, spelförslag och bettingtips (https://www.sharps.se/forums/)
-   Basket (https://www.sharps.se/forums/basket/)
-   -   NBA 29/3 (https://www.sharps.se/forums/basket/7191-nba-29-3-a/)

FoxMulder 2011-03-30 03:48

Fan andra gången man åker på underlinan den här veckan pga OT. Först var det Kings/76ers i måndags som slutade 100-100 efter FT, för att sedan gå över i OTn, och nyss var det ett jävla onödigt poängtapp av OKC mot GSW.

Det värsta är att denna gång lade jag spelet på Betsafe (enligt Oddsportal är OTn inte inkluderad). Men tydligen är det inte alls så när man läser i Betsafes egna regelbok :idiot:

eddieh 2011-03-30 05:56

Lider med er grabbar(Vlad und Mulder):no:

Såna där vidriga käftsmällar är så äckliga.Det är just därför jag har så svårt för att lira under,även om det säkert lönar sig i längden...:thumbdown:

Men lite plåster på såren ändå,för "the unluckiest NBA-gambler in da world" iom Anaheims sköna vändning.Spelarspecialerna hittade ju också hem.:yes:

Vlad 2011-03-30 14:14

Citat:

Ursprungligen postat av eddieh (Inlägg 115760)
Lider med er grabbar(Vlad und Mulder):no:

Såna där vidriga käftsmällar är så äckliga.Det är just därför jag har så svårt för att lira under,även om det säkert lönar sig i längden...:thumbdown:

Men lite plåster på såren ändå,för "the unluckiest NBA-gambler in da world" iom Anaheims sköna vändning.Spelarspecialerna hittade ju också hem.:yes:

Yeah homie. Bevis för att Okie City inte är riktigt där ännu för att utmana på riktigt i playoff,har svårt att se Lakers,Spurs eller Mavs choka bort en enkel seger på det sättet.

3-2 på egna+Gortat så svider inte så illa nu i efterhand. Tack för Polacken :hattenav:

spelexperten 2011-03-30 15:36

tänkte höra med er om betsafe, är deras total linor med ot? eller bara regular time?
tänkte lasta in där och bara spela total linor, och utnyttja den fina bonusen. 1.91 - 1.91 brukar de ligga på och det är helt ok.

FoxMulder 2011-03-30 15:41

Betsafe inkluderar OT i slutreslutatet (både vinnare och ö/u) - det fick man själv lära sig igår :whoco5:

Spoiler:
Från Betsafe's lagbok:

Basketball
Final result includes overtime



Powered by vBulletin & vBadvanced CMPS
Design, Logos, etc Copyright © Sharps.se, 2010-2011. All Rights Reserved