Visa ett inlägg
Gammal 2025-03-22, 22:15   #42
Toll
 
Reg.datum: maj 2016
Inlägg: 97
Sharp$: 203
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av ms Visa inlägg
Fint ändå att inte ens vara nära. Jag tycker de motsatta svider mest av allt, men har genom åren lärt mig skaka av allt vad otur kan tyckas benämnas. Det ÄR ett svårt spel, allt är förlåtligt och aldrig anledning till att gräma sig. Snart ny travkväll,, vill man vara med eller inte? Egentligen borde man inte, men processen, färden, är ju så mycket värd mer än målet. Det är väl det som ger mening. Veckans funderingar spelar roll hur kass den än är.
Är det någon gång man ska vara nära är det just vid dessa omgångar.
Att vara nära eller t.o.m. träffa när potten ger fyra till femsiffrigt är ju som att kasta pengar i sjön.
Jag har tyvärr inte träffat helt rätt än, men att vara nära dessa omgångar ger ju ofta mer än när man sätter 7an när resten av mobben gör det.
Och i denna veckans fall om man inte träffar, vet man att man faktiskt var nära de pengar som faktiskt gör någon skillnad.
Det är små marginaler, men när man har ett bra system och spiken på <5% sitter så kan man bli rikligt belönad.
Har aldrig förstått mig på folk som bara sätter favoriterna och tillslut vinner 10x insatsen och sedan förlorar 30 veckor innan de sätter samma typ av system igen.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
KalleKlut (+1), Tipsb (+10), Strappa71 (+22)

Senast redigerad av Toll den 2025-03-22 klockan 22:19.
Toll är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat