Visa ett inlägg
Gammal 2024-04-08, 16:08   #34
Mcdonkey
 
Reg.datum: sep 2011
Inlägg: 261
Sharp$: 649
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Skog Visa inlägg
Du få nog fråga Anders på Helgardering.

Som jag skrev var det enl honom Reducering.se låtsasspelar dessa rader (100000-400000). Han har ju ett konto här så du kanske kan inboxa honom. Har du registrerat dig på Helgardering.se kan du själv läsa vad han skriver på forumet i frågan.

Angående Braksens teorier om "bondfångeri och genomskådad bluff" menar Anders i samma forumtråd att det inte är unikt bara visa vinster och inte förluster. Det gör alla i sin reklam.
När Reducering.se gör sin reklam så visar de endast sina vinster och inte deras förluster inget unikt i detta alla gör så. Det raderas oftast inom någon vecka. Ingen av utvecklarna visar ROI som vi visade förra året."

Så är det ju med alla andelsbolag ? :-) Inget bolag kan uppvisa en positiv ROI när man vevar ut sådär 50-100 system varje omgång. Enda som tjänar pengar på stryktipset är kioskägarna som kan skapa system utan att själva behöva köpa andelar och få sina 10% i ombudsavgift och skratta hela vägen till banken.
Mcdonkey är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat