Visa ett inlägg
Gammal 2019-09-24, 17:43   #4
Lobo
 
Reg.datum: okt 2010
Inlägg: 966
Sharp$: 4634
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av patte Visa inlägg
minst 2000 spel. Där de allra flesta slagit marknaden rätt rejält vid stängning.
Spelar ingen roll om du slagit stängningsoddset. Det är sekundärt nu. 1000 spel är tillräckligt underlag att rätta sig efter, och du har 2000.

Är du plus sammanlagt med alla andra bookies? Är du det så kan du köra på som vanligt, för det är så, man viner inte på alla bookies hela tiden. Går det bra hos någon, kanske det går sämre hos någon annan. Du bör dock hålla koll på de spel du lägger hos Kambi-bolagen. Det har du ju papper på! Är du dock back sammanlagt över denna tid, då bör du sänka dina insatser tills du rett ut vad som går fel i din spelbok.

Jag har själv förlorat 55 % trots sund Money management någon gång. Dock ramla jag aldrig under den nedre gräns som hade gjort att jag var tvungen att justera mina insatser nedåt.
Lobo är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat