Ämne: US Open
Visa ett inlägg
Gammal 2010-08-30, 13:43   #27
zimzelen
 
zimzelens avatar
 
Reg.datum: apr 2010
Inlägg: 458
Sharp$: 2321


Stats: - -
ROI: %
Vinstprocent: %

Standard

lite drygt 2 timmar kvar and the show begins.

Har inte hittat något rakt lir än för dagen men sitter och lurar lite på matcher jag ska trada på. Får se vad som finns tillgängligt på stream först. Oftast så tappar favoriterna mot kvalspelarna i början av matcherna för att ta över matchen efter hand. Första-andra omgången är alltid rolig ur tradingsynpunkt för mig i alla fall.

Annars har jag lirat Wozniacki som segrare till 9.5 på betfair. Först och främst ur ren trading hade jag tänkt men hon verkar ha något stort på gång så den kommer jag nog hålla inne på rätt länge hoppas jag.

Jag tror att den första matchen att trada blir Schiavone - Morita. Jag bokar Schiavone till en billig slant 1.21 för skoj skull så man kommer in i stämningen Alltid kul med unga förmågpr mot gamla rävar i första omgången.
__________________
In an interstellar burst
I am back to save the universe
zimzelen är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat