Citat:
Ursprungligen postat av Skottstolp
Har tänkt om lite grann och istället ska jag nog spela runt 100-200 kr vid varje spel istället för 1000-2000 kr och satsar på att försöka vinna runt 200 kr per dag vilket gör att jag borde nå mitt mål om inte så jättelänge.
I alla fall, vilken hemsida har best odds? Dom spel jag har spelat är hos betclic då det var det enda stället jag hade ett konto på.
|
Om vi ska vara positiva och utgå från att du är en riktigt bra bettare kan vi säga att du har en ROI på 103%. Om du då satsar 200 kronor på varje spel tjänar du i snitt 6 kronor per spel.
Tänk dessutom på att du kanske måste reka varje spel i någon timme för att kunna hålla din ROI på 103%, då blir det uppenbart att du måste satsa betydligt mer än 200 kr per spel. Bättre att skaffa ett jobb och spara ihop 30 000.