Visa ett inlägg
Gammal 2012-10-06, 23:42   #9
rakaa
 
rakaas avatar
 
Reg.datum: aug 2012
Inlägg: 13
Sharp$: 6


Stats: - -
ROI: %
Vinstprocent: %

Standard

Visserligen är Giffarnas bortastatistik bedrövlig, de ligger på kvalplats men vinst imorgon klättrar dom förbi Syrianska, som de möter i en livsviktig match nästa omgång.

2,70 borta mot ett avsågat Örebro är väl ändå värt en peng? De gjorde det bra mot AIK senast och det skulle inte förvåna mig om man åker hem med alla tre poäng.
ÖSK har även Bamberg/Grahn avstängda

BP ligger på samma poäng som HBK, de krigar om den sista direktplatsen till Allsvenskan. Senast utklassade de Trelleborg med 4-0, där vasse Nabil Bahoui stod för ett hat-trick.

Ängelholm föll senast mot Landskrona, och har inför dagens match två viktiga avstängningar. Vårens möte mellan de två slutade med 4-0 vinst i BP's favör. 1.95 till en bortavinst för BP spelas. För motivationen, och för att de har ett grymt spelskickligt lag.

Någon som har några tankar?
rakaa är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat