Visa ett inlägg
Gammal 2012-09-02, 12:25   #1
soulman
 
Reg.datum: apr 2011
Inlägg: 719
Sharp$: 5947
Standard

Dagens fotboll 2 september


Följande singel spelas i tyska Bundesliga 2:

SC Paderborn-FC Ingolstadt fler än 2.5 mål 1.91@Pinnacle Sports

SC Paderborn har inlett ligaspelet med en vinst, en oavgjord och en förlust. I den enda hemmamatchen vann laget mot Bochum med hela 4-0. Alla tre matcher har gått över 2.5 mål och SC Paderborn har gjort mål i alla tre. Laget har en vass offensiv trio i Deniz Yilmaz (3/3 ligamål), Mario Vrancic (3/2 ligamål) och Alban Meha (3/2 ligamål).

FC Ingolstadt har inlett med två oavgjorda och en förlust i Bundesliga 2. Senast blev det förlust hemma mot FSV Frankfurt men i enda bortamatchen blev det 1-1 mot St. Pauli. Framåt så här långt är det högermittfältaren Stefan Leitl (3/2 ligamål) och anfallaren Christian Eigler (3/1 ligamål) som har gjort det.

Inget nytt att rapportera om när det gäller skador eller avstängningar i något av lagen. Motsvarande möte förra säsongen slutade med vinst med 4-1 för SC Paderborn.

Singeln spelas med ganska hög insats. Spelstopp 13.30 men matchen finns också som livespel @ bl.a. Bet365.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
ttsuper (+2), harry (+1), Donald (+2)

Senast redigerad av soulman den 2012-09-02 klockan 12:34.
soulman är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat