Visa ett inlägg
Gammal 2012-08-14, 19:11   #1
soulman
 
Reg.datum: apr 2011
Inlägg: 719
Sharp$: 5947
Standard

Fotboll 14 augusti


Följande trippel, dubbel och singlar spelas i engelska Blue Square Premier:

Gateshead FC-Mansfield Town fler än 1.5 mål + Newport County-Nuneaton Town fler än 1.5 mål + Tamworth FC-Hereford United fler än 1.5 mål 2.04@Bet365
Gateshead FC-Mansfield Town fler än 2.5 mål + Newport County-Nuneaton Town fler än 2.5 mål 3.14@Bet365
Matt Green gör mål för Mansfield Town 2.37@Bet365
Jake Speight gör mål för Mansfield Town 2.50@Bet365

Matcher i andra omgången i BSP och på förhand känns det som om det kan bli en del mål i de här tre matcherna. Alla sex inblandade lagen gjorde två eller fler mål i sina inledande ligamatcher. Det är mycket svårtippat så här i inledningen av en liga och därför känns det bättre att satsa på dessa överspel. Mansfield Town är på förhand tippat att tillhöra toppen. I första omgången åkte laget på en lite snöplig/oförtjänt förlust hemma mot Newport då man förlorade med 3-4. Måhända dags för revansch ikväll men om inte så hoppas jag och tror på en del mål. Laget har en mycket vass anfallsduo i Matt Green (1/1 ligamål och 46/29 ligamål förra säsongen) och Jake Speight (1/2 ligamål och 39/21 ligamål för Wrexham förra säsongen). Duon svarade för Mansfields samtliga tre mål i ligapremiären och jag hoppas på fler i kvällens match.

Trippeln spelas med ganska hög insats, dubbeln spelas med medelinsats och singlarna spelas med måttliga insatser. Spelstopp 20.45 men matcherna finns också som livespel @ bl.a. Bet365.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
ttsuper (+2), RappScallion (+5)

Senast redigerad av soulman den 2012-08-14 klockan 19:19.
soulman är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat