Visa ett inlägg
Gammal 2012-05-25, 23:18   #9
boored
i hate bunnies
 
booreds avatar
 
Reg.datum: jan 2010
Ort: Akihabara
Inlägg: 1 452
Sharp$: 1188

mackapär ver.0.8.1
Stats: 2879 - 3456 - 618
ROI: 100.19%
Vinstprocent: 45.45%

Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Raimond Visa inlägg
Fina pipor Boored!

Jag skulle gärna se att flera användare här skulle publicera sina värderingar i %. Skulle kännas bra att kunna jämföra sina egna värderingar med andras.

Själv har jag inte spelat på superettan men skulle vara beredd att lägga ut mina värderingar för Allsvenskan, Tippeligan och Veikkausliiga.
Mmm, men verkar inte precis vara vanligt i Sverige känns de som. Det intressanta är ju att jämföra och försöka förstå skillnader, upptäcka brister, hitta sätt att förbättra saker.

Har dumpat Tippeligaen då jag inte kan hitta matchstats annat än resultat. Superettan, Allsvenskan, Veikkausliga, MLS, J1 och J2 tänkte jag testa iaf, se vad som händer.

Undra om man bara skulle lägga ut %, känns onödigt att manuellt börja knåpa in spelen i olika trådar och inlägg i flera omgångar då sheetet finns. Får testa och se.

Senast redigerad av boored den 2012-05-25 klockan 23:26.
boored är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat