Visa ett inlägg
Gammal 2012-04-10, 23:32   #5
vessl123
 
Reg.datum: maj 2010
Ort: Göteborg
Inlägg: 186
Sharp$: 1817


Stats: - -
ROI: %
Vinstprocent: %

Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Japparen Visa inlägg
Barcelona till 1.17 är absolut inte värt! (även fast dem har domarna med sig i Europa)
Allt jag minns från barcelona-chelsea är att chelsea körde över dem och skulle ha minst 5 straffar men som vanligt gick barcelona vidare med sitt smutsiga spel och tack vare domaren. Ska själv testa Real madrid + chelsea
Ett tips när du bettar på dina matcher är att inte referera till matcher 3 år tillbaka i tiden. Barcelona är minst sagt några snäpp vassare än mötet 2009, medans Chelsea är ljusår ifrån sitt spel man hade på den tiden. Inte för att vara taskig men har du inte bättre koll än det du skriver ovan så bör du nog aldrig sätta in några pengar på något spelkonto.

Chelseas mittfält som på den tiden var riktigt starkt är helt obefintligt idag. Den tunga offensiven med en stark livsfarlig drogba finns inte längre. Det kompakta tunga maskerinet som Chelsea var är något helt annat idag. Det finns nog bara en spelare i det gamla Chelsea som fortfarande håller samma klass, och det är Cech. Resten har i mina ögon sjunkit ganska mycket. Särskilt de tyngsta pjäserna Essien / Drogba.

Matchen mot Fulham igår var minst sagt lika viktig för Chelsea och där var man helt bedrövliga! Fulham spelade stundtals ut Chelsea.

När det gäller Real Madrid - Bayern Munchen så ser jag stort värde i Bayern. Jag vill absolut inte smutskasta Real på något sätt men man är helt enkelt för överskattade i dessa sammanhang. Hittills har man varit sämst när det gäller i princip alla viktiga matcher. I CL denna säsongen har man inte fått en enda riktigt tuff värdemätare, och det anser jag kommer vara till deras svaghet. Man är också inne i en formsvacka medans Bayern ser riktigt stabila ut. Offensiven är livsfarlig där man tycks ha hittat formen på alla nyckelspelare samtidigt (Gomez, Robben, Ribery) Problemet enligt mig är den lite sämre defensiven, men lyckas man hitta en balans, spela som ett lag, med en stabil defensiv och vara kvicka framåt så kommer man absolut kunna hota Real Madrid REJÄLT.
Följande användare gav Sharp$ för den här posten:
hardballs (+2)
vessl123 är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat