Visa ett inlägg
Gammal 2010-02-24, 16:45   #14
pandan
 
Reg.datum: feb 2010
Inlägg: 3
Sharp$: 3
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Portugisen Visa inlägg
Tror stämningen i denna tråd haussar upp Stoke lite väl mycket här va?

Det finns ju ingen hejd på vilket klasslag Stoke är och vilket skit-lag Man C är...
Följer man PL så vet man att inte vem som helst kommer till Britannia och vinner. Stoke har förlorat tre hemmamatcher denna säsong, detta mot Chelsea, Manu och Birmingham som var i sitt livs form under boxing day.

Förra säsongen förlorade man fyra hemmamatcher, mot United, Chelsea, Everton och West Ham. Man slog City, Arsenal och Tottenham hemma, spelade lika mot Liverpool.

Stoke är erkänt bra hemma, nu vet jag dock inte hur man prioriterar cupen. Känns dock som City har sina tankar i PL och den sista CL-platsen. Stoke har inget direkt att spela för i ligan och kan lägga fullt fokus här. Det spel som lockar mest för min del är 1x men till 1,50 går jag inte mer. Var bättre förra veckan med 1,65.
pandan är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat