Citat:
Ursprungligen postat av Enroth
Att över ca 1.3% utav somalias befolkning årligen skulle vandra över till Sverige finner jag osannolikt. Det känns mer som ett "worst case"-scenario.
Tror det kan bli väldigt enkelt för Reinfeldt att stå där om några år och säga något i stil med: "Nå Jimmie Åkesson, vad hände med de där hundratusentals somalierna som skulle komma?" och sedan bajsa ur sig någon siffra långt under det prognosticerade för att till sist återgå till dagis-mobbningen utav SD.
Men för att svara på frågan om integrering: Utbyggnad utav orientexpressen (blå linje Akalla/Hjulsta) samt att införa "sopnedkastet och hur det fungerar"-kurser i alla somaliskaföreningens lokaler. Piss a kaka!
|
Med tanke på att dom har vad, en medelålder på 46 är 8.8 miljoner + den 1.4 miljonen som är flyktingar rätt förökningsbara vettu.