Ämne: NBA 27/2
Visa ett inlägg
Gammal 2011-02-27, 17:30   #3
eddieh
 
eddiehs avatar
 
Reg.datum: jan 2010
Inlägg: 3 267
Sharp$: 1749

No Brakes
Stats: 302 - 276 - 12
ROI: 116.75%
Vinstprocent: 52.25%

Standard

Citat:
Ursprungligen postat av FlaxMartin Visa inlägg
Vad tros om OKC hemma mot lakers, som gör en svag säsong, till 1.91?
Well,dom har nu tre raka efter all-star breaket iallafall.

Den där sista förnedrande förlusten mot Cavs verkar ha funkat som tändvätska för mästarna.OKCs nyförvärv ska idag göra debut (minus Perkins)mot ett Lakers som är intakt efter transferfönstret stängde.Jag tror att Kobe & Co,visar de unga utmanarna att dom fortfarande är laget att slå i West.(Bara för att jag kaxa upp mig mot dig nu newbie,så kommer väl OKC utklassa dom)

Lakers ML @ 1.91 Unibet

2 u

Provar även;

Magic -10,5 @ 1.97 Unibet

2 u

Traden av Wallace och även Mohammed kommer bli kännbar här,de hade behövts under korgarna.Bobcats är även ett lag som brukar ha stora problem mot "trepoängskjutare".Lägg därtill att Howard är fortfarande är förbannad på laget efter deras pinsamma förlust näst senast mot Kings.

Ett storlag till provas;

Heat -8,5 @ 1.86 Unibet

2 u

Mycket prestige här,där hemmalagets Wade och LeBronze vill visa vilka som är de två kungarna av East.Att Melo dessutom plågas av en ond armbåge (skottarmen) är ett minus för bortalaget.Men det kanske största minuset som jag ser för Knicks är bristen på en bra center.Turiaf i all ära,men på bortaplan är han inte lika cocky som hemma i Garden.


Senast redigerad av eddieh den 2011-02-27 klockan 17:37.
eddieh är inte uppkopplad   Ge poäng Svara med citat