Citat:
Ursprungligen postat av performance
|
Citat:
Ursprungligen postat av performance
Ogiltigt spel-ID: 287806
Have made up my mind. Finns det något stopp på Mavs formpeak uppåt? Skyttet har fungerat excellent senaste matcherna (+50%) samtidigt som D har fungerat bra i dessa matcher. Om Mavs kommer upp i liknande siffror offensivt inatt, då vinner de mot Suns, det är jag övertygad om!
Nowitzki leder sitt Mavs till ytterligare en win att lägga till mängden inatt.
|
Att Bulls vinner matchen mot Spurs, totalt rättvist. Där var jag fel ute och känns lite som att jag överskattade gästerna. Rose stod för all-time high för honom personligen med sina 42p, otroligt bra lirare!
Mavs gjorde vad jag förväntade mig, en bra match helt enkelt för att gå in i AS-breaket med otappad vinstkänsla. Nöjd även med den korta analysen dessutom, Mavs sköt +~52% och Nowitzki stod för 35p och var totalt outstanding inatt. Vilken tysk!
Summa summarum blev det
~+½u och det är jag nöjd med.